Responsive Web Design

Twoja strona nie posiada wersji mobilnej? 21 kwietnia 2015 roku widoczność Twojej strony internetowej w mobilnych wynikach wyszukiwania spadła? Sprawdź dlaczego tak się stało!

 
mobilna wersja strony

Google wprowadziło 21 kwietnia 2015 roku algorytm, który sprawdza zgodność stron www z urządzeniami mobilnymi i przenosi to na mobilne wyniki wyszukiwania.Jeżeli strona nie przejdzie pozytywnie testu zgodności z mobile, po 21 kwietnia jej widoczność w mobilnych wynikach wyszukiwania spada. Tak więc osoby korzystające z urządzeń przenośnych będą mieć problem ze znalezieniem stron nie przystosowanych do urządzeń mobilnych. 

 

SPRAWDŹ ZGODNOŚĆ SWOJEJ STRONYJeżeli otrzymasz zbliżony wynik do poniższego (Rys.1) to oznacza, że strona posiada wersję mobilną i jej pozycja na urządzeniach mobilnych nie uległa zmianie.

 
mobilna wersja strony

Rys.1. Strona przyjazna dla urządzeń przenośnych.

Jeżeli otrzymasz wynik zbliżony do poniższego (Rys.2) to oznacza, że strona nie jest dostosowana do wyświetlania na urządzeniach mobilnych i najprawdopodobniej jej pozycja spadła lub spadnie w najbliższym czasie. Jeżeli chcesz utrzymać swoją pozycję w Google niezbędna jest przebudowa strony.

mobilna wersja strony
Rys.2. Strona nieprzystosowana do urządzeń przenośnych.
Więcej informacji: https://biznes.onet.pl/wiadomosci/media/google-zmienia-rynek-mobile-zobacz-co-cie-czeka/72yct